Strona startowa -> e-Sąd
Reklama
PDF Drukuj

E-Sąd w postępowaniu upominawczymPortal XVI Wydziału Cywilnego Sądu Rejonowego w Lublinie obsługujący elektroniczne postępowanie upominawcze EPU służy do:
- wnoszenia pozwów o zapłatę w formie elektronicznej
- elektronicznej komunikacji stron postępowania z sądem poprzez wnoszenie pism procesowych w postaci elektronicznej i odbiór doręczeń elektronicznych
- uzyskiwania wglądu do elektronicznych akt sprawy
- weryfikacji treści elektronicznych nakazów zapłaty i klauzul wykonalności

Wniesienie pozwu o zapłatę w elektronicznym postępowaniu upominawczym oraz elektroniczna komunikacja z sądem wymagają posiadania aktywnego konta użytkownika.
Pierwszym krokiem w celu rejestracji konta użytkownika jest przesłanie wniosku rejestracyjnego za pomocą opcji Rejestracja konta w systemie dostępnej z Menu głównego.

Uzyskanie wglądu do elektronicznych akt sprawy przez pozwanego odbywa się za pomocą opcji Dostęp do akt sprawy i nakazów po podaniu 20-znakowego indywidualnego kodu dostarczonego pozwanemu wraz z wydrukiem weryfikacyjnym nakazu zapłaty. Dostęp pozwanego do elektronicznych akt sprawy nie wymaga posiadania aktywnego konta użytkownika.
Dostęp powoda do elektronicznych akt sprawy wymaga zalogowania się na koncie użytkownika po podaniu nazwy użytkownika i hasła w Panelu logowania.

Weryfikacja treści elektronicznego nakazu zapłaty lub klauzuli wykonalności odbywa się za pomocą opcji Dostęp do akt sprawy i nakazów po podaniu 20-znakowego kodu
umieszczanego w prawym górnym rogu wydruku weryfikacyjnego nakazu lub klauzuli wykonalności. Podanie 20-znakowego kodu spowoduje wyświetlenie elektronicznego nakazu zapłaty lub elektronicznego nakazu zapłaty z klauzulą wykonalności.
Więcej informacji o portalu - w działach Informacje o portalu i Aktualności dostępnych na Stronie Głównej projektu.

Przejdź do strony

Wytworzył: Piotr Wdowiak
Data informacji: 2010-03-16 18:08:27
Odsłon: 6361
Dziennik zmian
 

Licznik odwiedzin

Prowadzony od 23.02.2011 r.
mod_vvisit_counterDzisiaj205
mod_vvisit_counterW tygodniu476
mod_vvisit_counterW miesiącu3522
mod_vvisit_counterOgólnie362372
Naszą witrynę przegląda teraz 63 gości 
Twoje IP: 54.81.197.127
Host: ec2-54-81-197-127.compute-1.amazonaws.com